Dijital Pazarda Kazanmak için Sosyal Medyanın Önemi

Sosyal medya yönetimi, genel anlamı ile markaların bulundukları sosyal medya alanlarını profesyonel şekilde yönetmek ve geliştirmek anlamına gelmektedir.


Günümüz itibariyle sosyal medya üzerindeki aktif güç oldukça fazla. "Dijital" kavramının hayatımıza bu denli dahil olması ile birlikte sosyal medya da hızla yükselişe geçti. Artık herkesin sosyal medya üzerinde bulunması ve aktif takibi, markaları da bu alanda harekete geçirdi. Çağımızda bir markanın bilinirliğini arttırmak ve hedef kitleye yönelik satış stratejilerinin geliştirilmesi için kullanılabilecek en iyi mecra “sosyal medya”. Çünkü müşteriler bu alanda.


Sosyal medya kullanımı ve markanın bulunduğu sosyal medya ağının önemi ise burada en kilit noktayı oluşturuyor. Hangi marka –  hangi sosyal medya üzerinde bulunmalı? Marka prestiji ve aktifliğini gösterebilmek adına takibi kullanılabilecek her ağ üzerinde barınmak önemli. Fakat bazı sektörler belirli sosyal medya ağlarında potansiyel kitlelerine daha sağlıklı şekilde erişebiliyor.


Örneğin giyim ya da tekstil sektörünü incelediğimizde Instagram üzerinde bulunmanın ve satış oranlarını arttırmanın ne kadar mümkün olduğu gerçeği ile karşılaşıyoruz. Bu noktada marka tabi ki Facebook ya da üzerinde de yer almalı ve aktif bir marka olduğunu potansiyel kitlesine iletmeli. Fakat bunun dışında tüm kampanya ve çalışmalarını Instagram üzerinden sürdürmesi daha hızlı dönüş almasını ve marka bilinirliğini arttırmasını sağlayacaktır. Çünkü tekstil, giyim, aksesuar sektöründe markaların kendini gösterebilmesini sağlayan en iyi sosyal medya mecrası bu alandır.


Dolayısıyla sektörün belirlenmesi, sonrasında ise kampanya ile reklam çalışmalarının sürdürülmesi dönüşler ve marka bilinirliğini doğrudan etkilediği için sosyal medya yönetimi markalar için çok önemlidir.


Sektörün dilini keşfetmiş olan, rakiplerinizin sosyal medya çalışmalarını düzenli olarak inceleyecek, aktif kampanyalar düzenleyerek isminizi hedef kitlenize en doğru şekilde gösterecek, doğru hedeflemeler ile nokta atışı potansiyel kitle ulaşımı sağlayabilecek profesyonel bir sosyal medya hesap yöneticisi ile çalışmanız markanız için yapacağınız en doğru şeydir.


Sosyal medya aslında bulunan mağazanızın internet yüzüdür. Bir bakıma firmanızın internet kimliğidir. Bu nedenle kimliğinizi hedef kitlenize sunacak kişilerin işinde uzman olması önemlidir. Bunun için de tüm bu ihtiyaçlarınızı gidermek için konuya hakim kişiler ile çalışmanız en doğrusudur. İşinde uzman, reklam çalışmalarınızı kurgulayacak, sektörünüzün ilgili hedef kitleleri konusunda sağlıklı çalışmalar yürütecek bir sosyal medya ajansı ile çalışabilir ve satış oranlarınızı arttırmak ile birlikte markanızı en doğru şekilde tanıtabilirsiniz.


Bu konuda sizin çözüm ortağınız olmaktan mutluluk duyarız.


1 görüntüleme0 yorum
  • Facebook - Beyaz Çember
  • Heyecan - Beyaz Çember
  • LinkedIn - Beyaz Çember
  • Instagram - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

(+90) 552 312 3185

Ahmet Mithat Efendi Sokak 28/5
Güzeltepe, Çankaya, Ankara, TR

©2020, Medya Mutfağı tescilli bir markadır ve tüm hakları saklıdır.