Facebook ve Instagram’ın Yeni Alışveriş Özellikleri

Facebook & Instagram Alışveriş özelliklerinin sınırları artık daha da geniş. E-ticaret sitelerinin Instagram’da ürünlerin fiyatlarını görsellere etiketleyebilme özelliği Facebook’a da geldi. Artık e-ticaret siteleri Facebook paylaşımlarına ürünlerin fiyatlarını etiketleyebilecek. Bu özellik şu anda Türkiye’de kısmi aktif durumda ve Instagram Shopping özelliğinden yararlanan firmalar bu özellikten yararlanabilecekler.

Instagram ve Facebook Üzerinde Direkt Satış Diğer büyük yenilik ise direkt alışveriş özelliği. Artık Instagram veya Facebook’ta ürünlerinizi müşterilerinizi farklı sayfalara yönlendirmeden direkt olarak satabileceksiniz. Bunun için Facebook’a kredi kartınızı tanımlamanız yeterli olacak. Bu özellikten şimdilik sadece Instagram & Facebook Shopping özelliğini aktif olarak kullanabilen firmalar yararlanabilmekte.

Instagram Shop Artık Instagram Keşfet alanına gelen Instagram Shop özelliği ile keşfet kısmına benzer bir sekmede, Instagram üzerinden ürün satan firmalar yer alacak.

Özellikleri Etkin Kullanabilmek

Yeni özellikleri etkin bir biçimde kullanmak, müşterilere doğru şekilde ulaşmak bu platformları kullanan işletmeler için çok önemli. Kitle genişleterek, doğru reklamları vererek burdaki etkinliği kazanca dönüştürmek için profesyonel yardım almanız önerilir.


Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi ve hizmet almak için bize ulaşabilir, fiyatlarımızı burdan görüntüleyebilirsiniz.

1 görüntüleme
  • Facebook - Beyaz Çember
  • Heyecan - Beyaz Çember
  • LinkedIn - Beyaz Çember
  • Instagram - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

(+90) 552 312 3185

Ahmet Mithat Efendi Sokak 28/5
Güzeltepe, Çankaya, Ankara, TR

©2020, Medya Mutfağı tescilli bir markadır ve tüm hakları saklıdır.